tDCS

(przezczaszkowa stymulacja prądem stałym)

 

Gdy sygnały są postrzegane, prowadzi to do zwiększonej aktywności w pewnym obszarze mózgu (ACC = cingular cortex). Ale jeśli założysz system tDCS, aktywność w obszarze ACC jest zmniejszona pomimo postrzegania wskazówek.

Ta obserwacja doprowadziła do zbadania, czy tDCS jest odpowiedni do zmniejszania głodu, a tym samym ułatwiania abstynencji, a z drugiej strony zmniejsza ryzyko nawrotów.

Jak działa tDCS:

 

Bardzo drobny prąd baterii o niskim natężeniu jest dostarczany do obszarów mózgu związanych z objawami (przez 30 minut) przez elektrody umieszczone na skórze głowy i zwiększa się lub zmniejsza (w zależności od protokół) ich działalności. tDCS jest uważany za najbardziej komfortową metodę neuromodulacji i jest stosowany na całym świecie w leczeniu chorób psychicznych i zaburzeń bólowych. W przeciwieństwie do rTMS, tDCS nie pobudza bezpośrednio nerwów, ale zmienia ich pobudliwość.


Dlaczego dodatkowo tDCS, a nie sam rTMS?

 

U osób uzależnionych część prawego płata czołowego nie funkcjonuje już optymalnie. W rezultacie osoba zainteresowana nie może już powrócić do swojej funkcji kontrolnej. Można na to wpłynąć przez wielokrotne przykładanie pola prądu stałego w tym regionie przez około 30 minut. Zostało to bardzo dobrze udowodnione w ostatnich latach. Po raz pierwszy zrobiliśmy to doświadczenie w leczeniu pacjentów z chorobą afektywną dwubiegunową, a następnie zastosowaliśmy tę procedurę również wobec osób uzależnionych.

Dzięki gruntowaniu możemy skrócić terapię o 50% i wzmocnić efekty terapii.


© 2022 NEW LIFE stophazard.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Klinika leczenia uzależnień od hazardu Szczecin, leczenie uzależnienia od gier hazardowych.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin